חייגו להזמנות 1700-705-777

תא צילום לחתונה – השוואה בין הסוגים השונים

תא צילום מוצע בשלושה סוגים עיקריים בעלי הבדלים משמעותיים באיכות ובמחיר. במאמר זה נבצע סקירה של הסוגים השונים:

  1. “תא צילום”
  2. “ביתן שקוף”
  3. “עמדת צילום”

ראשית חשוב לדעת שבישראל נמכרים כל סוגי תאי הצילום תחת הקטגוריה “תא צילום” למרות שיש ביניהם הבדלים משמעותיים בעיצוב החיצוני ובאפשריות הצילום המוצעות לאורחים.

זכרו שהמכנה המשותף לכל הסוגים הקיימים בשוק היא האפשרות לצילום תמונות אוטומטי בסגנון פספורט ובחלק מתאי הצילום. קיימת גם אפשרות לצילומי ברכות וידאו ואופציות נוספות לשיתוף התמונות

סוגים של תא צילום לאירועים

תא צילום

זהו תא סגור שבתוכו מותקנת מצלמה המופעלת באמצעות תוכנה לצילום אוטומטי. שטח הצילום נתחם בבד או אמצעי מיסוך אחר שאליו נכנסים האורחים על מנת להצטלם. תא הצילום הוא הראשון שיובא לישראל כאטרקציה לחתונות אולם יש הטוענים שהוא לוקה בחוסר אסתטיקה ולכן אינו משתלב עם עיצוב האולם. לכן ברוב המקרים ממוקם תא הצילום בפינה מרוחקת מרחבת הריקודים. חשוב לזכור שמיקום תא הצילום במיקום שמרוחק מרחבת הריקודים אינו מומלץ ולעתים יכולים להיווצר תורים מאחר ולאורחים אין יכולת לדעת אם התא פנוי ועל כן במקרים רבים על האורחים להמתין על מנת שיוכלו לברר אם תא הצילום פנוי עבורם ולכן בדר”כ כמות התמונות המודפסות באמצעות תא הצילום היא נמוכה ביחס לשאר.

יתרונות: מחיר זול יחסית לעמדת צילום וביתן שקוף

חסרונות: עיצוב לוקה בחסר, יצירת תורים במהלך האירוע, מיקום מרוחק מרחבת הריקודים,הדפסת כמות תמונות קטנה יחסית.

עמדת צילום

מהווה את האטרקציה החדשנית ביותר בכל הנוגע לתחום הצילום האוטומטי. בשונה מביתן שקוף ותא צילום, עמדת הצילום מתהדרת בעיצוב חדשני ופתוח יותר. בעיית התורים נפתרת הודות לנטרול הבעיות הקיימות בתאי וביתני הצילום. עמדת הצילום מאפשרת זרימה חופשית של האורחים ולכן כמות תמונות שמודפסות גדולה משמעותית ביחס לשאר הפלטפורמות לצילום אוטומטי . יש לזכור שמדובר במוצר חדש ואקסקלוסיבי יותר ולכן ברוב המקרים גם יקר יותר ביחס לסוגים האחרים. אחד היתרונות הבולטים ביותר של עמדת הצילום היא העובדה שהתמונות אשר מופקות באמצעותה כוללת את הרקע של האירוע ולכן האורחים מצולמים על רקע פתוח מהאירוע ולא בחלל סגור כמו שרגילים בתא צילום. לאחרונה מתחתנים רבים מעדיפים להזמין את עמדת הצילום לחתונה בעיקר בגלל העיצוב הנקי שמשתלב עם האולם שמאפשר למקמה בסמוך לרחבת הריקודים וכך למנוע מהאורחים לצאת מהרחבה על מנת להצטלם.

יתרונות: פותרת סופית את בעיית התור, ניתן למקם את העמדה בסמוך לרחבה וכמות התמונות שהעמדה מפיקה גדולה משמעותית ביחס לשאר, מייצרת תמונות שהן חלק מהאירוע, עיצוב נקי ומרשים יותר שמוסיף לעיצוב הכללי של האולם.

חסרונות: עלות השירות בד”כ יקרה יותר משאר הסוגים.

ביתן צילום שקוף

בשונה מתא צילום, ביתן שקוף לצילום מהווה שדרוג עבור תחום הצילום האוטומטי. הביתן שקוף ולכן מאפשר לאורחים לקבל אינדיקציה טובה יותר לגבי הנמצאים בתוכו בכל רגע נתון. שיפור זה מאפשר צילום תמונות רב יותר וניסיון לטפל בבעיית התורים שממנה סובל תא הצילום. הביתן השקוף לצילום תחום את איזור הצילום בזכוכית או חומר אחר והכניסה מתבצעת על ידי דלתות שקופות מחומר זהה.

מבחינת העיצוב אין ספק שביתן שקוף לצילום מהווה שדרוג ביחס לתא צילום אולם קיימים מספר נותני שירותים שמספקים כמעט את אותו מוצר עם שינויים קלים בעיצוב. חלקם דומים מאוד למקלחון בחדר האמבטיה וחלקם מעוצבים בקווים נקיים יותר. כאשר בוחנים הזמנת תא צילום באירוע שלכם חשוב להסתכל בתמונות האתר של המפעיל ולשאול את עצמכם האם העיצוב מתאים לאולם שבו אתם עורכים את החתונה.

יתרונות: שקוף ולכן פותר חלקית את בעיית התור באירוע.

חסרונות: בחלקם עיצוב לוקה בחסר, עדיין קיימת בעיית תור מחוץ לביתן.

לסיכום

במאמר זה סקרנו את שלושת הסוגים לצילום אוטומטי שקיימים כיום בישראל ומנינו את היתרונות והחסרונות שמלווים כל אחד מהסוגים השונים. חשוב לזכור שכל הפלטפורמות משמשות כמתנה או מזכרת תמונות לאורחים ומהצד השני גם כמזכרת עבור המתחתנים או בעלי האירוע. כאשר ניגשים לבחירת תא צילום חשוב לתכנן מראש את המיקום באולם על מנת לשלב את התא בצורה אופטימאלית לאירוע ולבחור את הפלטפורמה המתאימה ביותר לפי הצרכים והיכולות שלכם.

מאי 15, 2013
Free WordPress Themes, Free Android Games